00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

REGULAMIN KADRY NARODOWEJ 2016
Data utworzenia: 2015-12-21 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 1851
W zakładce Regulaminy zamieszczono Regulamin Kadry Narodowej 2016, zatwierdzony przez Zarząd na zebraniu w dniu 12 grudnia 2015 roku.

  >>>
 Regulamin KN 2016
 
REGULAMINY, KOMUNIKATY MPJ 2016
Data utworzenia: 2015-12-16 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 7148
 Publikujemy Regulamin Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10, które odbędą się w dniach 28.02-06.03.2016 w Jastrzębiej Górze. Organizatorem Mistrzostw na zlecenie PZSzach jest Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy.

  >>>
 Regulamin MPM do  lat 10 2016

 >>> KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MP MŁODZIKÓW 2016


  >>> REGULAMIN MPJ do lat 16 i 18 (Szklarska Poręba, 13-20.03.2016) Organizatorem na zlecenie PZSzach jest UKS El-Tur SP 3 Bogatynia.


 >>> Komunikat MPJ do lat 16 i 18

 
FOTOGALERIA Z ZEBRANIA ZARZĄDU 12 GRUDNIA 2015 R.
Data utworzenia: 2015-12-15 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1095
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z zebrania Zarządu PZSzach, które odbyło się 12 grudnia br. Autorem zdjęć jest p. Bogdan Obrochta, członek Komisji Rewizyjnej.
kliknij na zdjęcie i przejdź do galerii
 
HETMANY 2015
Data utworzenia: 2015-12-09 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 2239


Hetmany 2015 - rozpoczynamy przyjmowanie wniosków


Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy przyjmowanie wniosków ze zgłoszeniami kandydatur do otrzymania statuetek Hetmana za 2015 rok. Gala wręczenia Hetmanów odbędzie się podczas uroczystego rozpoczęcia Lotto Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Budimex Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w dniu 30 marca 2016 roku w Poznaniu, w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego.

Hetmany to statuetki przyznawane przez Polski Związek Szachowy, które mają za zadanie w sposób szczególny wyróżnić sukcesy i zasługi środowiska szachowego w Polsce. Podsumowują miniony rok kalendarzowy. Mogą być przyznane za wyniki sportowe, osiągnięcia w działalności szachowej, a także wieloletni wkład w rozwój i popularyzację szachów.

Hetmany mogą być przyznane w następujących kategoriach:

Zawodnik roku
Zawodniczka roku
Trener roku
Sędzia roku
Sponsor roku
Organizator roku
Klub roku
Dziennikarz roku
Nagroda specjalna
Całokształt
Nauczyciel Roku w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

Uprawnieni do zgłaszania wniosków są:

* członkowie Zarządu Polskiego Związku Szachowego
* Wojewódzkie Związki Szachowe
* członkowie Komisji ds. Promocji Polskiego Związku Szachowego
* kluby szachowe będące członkami zwyczajnymi Polskiego Związku Szachowego
* pracownicy biura Polskiego Związku Szachowego
** w kategorii Nauczyciel Roku koordynatorzy Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole" jak również wojewódzcy koordynatorzy Projektu oraz Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół, które uczestniczą w Projekcie

Wypełniony wniosek prosimy przesyłać na adres e-mail Wiceprezesa Zarządu ds. Międzynarodowych i Komunikacji Adama Dzwonkowskiego: adam.dzwonkowski@outlook.com oraz na adres e-mail biura Polskiego Związku Szachowego: biuro@pzszach.org.pl.

W przypadku kategorii Nauczyciel Roku wypełnione wnioski prosimy przesyłać na adres e-mail: szachywszkole@pzszach.org.pl

Wnioski przyjmowane są do dnia 13 stycznia 2016 roku i są do pobrania tutaj.


REGULAMIN PRZYZNAWANIA HETMANÓW

1. Przyznawanie hetmanów

1.1. Hetmany mogą być przyznane za wyniki sportowe, osiągnięcia w działalności w danym roku, a także za wieloletni wkład w rozwój i popularyzację szachów.

1.2. Hetmany mogą być przyznane w następujących kategoriach:

Zawodnik roku
Zawodniczka roku
Trener roku
Sędzia roku
Sponsor roku
Organizator roku
Klub roku
Dziennikarz roku
Nagroda specjalna
Całokształt
Nauczyciel Roku w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

1.3. Prawo zgłaszania wniosków mają członkowie Zarządu Polskiego Związku Szachowego, Wojewódzkie Związki Szachowe, członkowie Komisji ds. Promocji PZSzach, pracownicy biura PZSzach oraz kluby sportowe, będące członkami zwyczajnymi Polskiego Związku Szachowego. W kategorii Nauczyciel Roku koordynatorzy Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole jak również wojewódzcy koordynatorzy Projektu oraz Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół którzy uczestniczą w Projekcie.

1.4. Hetmany nadawane są przez Kapitułę Hetmanów, w skład której wchodzą: członkowie zarządu Polskiego Związku Szachowego, Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Szachowego, Prezesi wojewódzkich związków szachowych oraz byli Prezesi Polskiego Związku Szachowego.

1.5. Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach zostanie ogłoszona na stronie internetowej Polskiego Związku Szachowego www.pzszach.org.pl

1.6. Wręczenie statuetek następuje podczas ważnej imprezy szachowej podsumowującej oceniany rok (pod koniec ocenianego roku lub na początku nowego roku, w stosunku do ocenianego). O wyborze imprezy decyduje Kapituła.

1.7. Hetman za Całokształt może być przyznany tej samej osobie tylko jeden raz.
 
Adam Dzwonkowski

Wiceprezes ds. Międzynarodowych i Komunikacji
Piotr Murdzia

Sekretarz Generalny
 
 
KONFERENCJA SZACHOWA W LONDYNIE
Data utworzenia: 2015-12-07 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 866

W dniach 5-6 grudnia 2015 roku, w Hotelu Hilton Olympia w Londynie odbyła się kolejna edycja konferencji związej z szachami.

W tym roku w konferencji, której oficjalny tytuł brzmiał: "Szachy i Społeczeństwo", udział wzięło kilkuset uczestników z całego świata. Polski Związek Szachowy reprezentowała Pani Anna Harazińska - Specjalista ds. Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole".

W konferencji uczestniczyła również Pani Magdalena Zielińska, członek Komisji Szachów w Szkole działającej przy Europejskiej Unii Szachowej.

Dwudniowa konferencja podzielona została na kilka paneli, w ramach których poruszonych zostało kilkadziesiąt ważnych i ciekawych tematów szachowych, z których warto wymienić m. in.:

- "Modele biznesowe w projektach szachów w szkole" oraz "Nowe horyzonty projektów szachy w szkole"

- "Szachy w więzieniach" oraz "Szachy dla seniorów"

- "Obozy szachowe" oraz projekty rehabilitacyjne związane z szachami

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel związany ze sposobami pozyskiwania funduszy na rozwój i popularyzację szachów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę organizatora konferencji.
 
KURS INSTRUKTORSKI, MIĘDZYZDROJE, 29.04 – 8.05.2016
Data utworzenia: 2015-11-25 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1502
Szanowni Państwo,

W zakładce kursy i szkolenia został opublikowany komunikat i harmonogram kursu na instruktora PZSzach, który się odbędzie w dniach 29.04-8.05.2016 r. w Międzyzdrojach.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami.
 
REGULAMIN ADMINISTRATORA CR
Data utworzenia: 2015-11-18 | Autor: Piotr Wajszczyk | Odsłon: 5633
Zarząd Polskiego Związku Szachowego Uchwalił

     ---> Regulamin wojewódzkiego administratora Centralnego Rejestru PZSzach
              (obowiązujący od 1 stycznia 2016 r.)


Regulamin wojewódzkiego administratora Centralnego Rejestru PZSzach
rozmiar 0.12 MB | 2015-11-18 | Liczba pobrań: 140
 
 
WYSTAWA NA ZAMKU KRÓLEWSKIM
Data utworzenia: 2015-11-12 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 2758
Szanowni Miłośnicy Szachów,

W dniach 16 października - 30 grudnia 2015 roku, w Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie przygotowana została wystawa szachowa pod nazwą: "Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach".

Zwiedzający wystawę będą mogli rozegrać partię kopiami figur średniowiecznych wykonanymi specjalnie na tę wystawę (autorami kopii są: Tomasz Pokorski oraz Jarosław Jaskulak), a także skorzystać z zabawy wielkoformatowymi figurami. Z pewnością uatrakcyjni to wycieczkę w przeszłość i zapoznanie się z historią gry, która zyskała miano królewskiej.

Szczegóły wystawy dostępne na stronie zamek-królewski.pl.

Wstęp wolny.

 
GP AMATORÓW 2016- NABÓR
Data utworzenia: 2015-11-03 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 1819
 GP Prix Polski Amatorów 2016 - nabór turniejów

Polski Związek Szachowy ogłasza konkurs wniosków na turnieje wchodzące w skład cyklu Grand Prix Polski Amatorów 2016.

Do konkursu mogą przystąpić organizatorzy turniejów, w których jest grupa rankingowa do 1800: - Turnieje rozgrywane są system szwajcarskim tempem szachów klasycznych. Turnieje zgłoszone są do klasyfikacji rankingowej FIDE. - Minimalna ilość zawodników w każdym turnieju ustalona jest na 50 uczestników. - W Turniejach Grand Prix udział brać mogą wszyscy chętni zawodnicy z rankingiem FIDE nie wyższym niż 1800. W cyklu Grand Prix może być nie więcej niż 10 turniejów. Końcowa liczba turniejów zostanie ustalona na podstawie zgłoszeń oraz proponowanych terminów. W latach 2014-15 roku Polski Związek Szachowy wprowadził GP Amatorów do kalendarza imprez i uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W listopadzie 2015 roku PZSzach ponownie złoży wniosek do MSiT, jednak nie gwarantuje wsparcia finansowego. Preferowane są duże turnieje z wysokim funduszem nagród. Fundusz nagród w cyklu wynosi 12.000 zł, a najlepszych 10 zawodników z całego cyklu otrzyma nagrody finansowe.

Akces do cyklu Grand Prix Amatorów 2016 należy składać drogą mailową na adres koordynatora Grand Prix Polski Amatorów Jarosława Pietraszewskiego jarek@czarna.net oraz Specjalisty ds. organizacyjnych PZSzach Michała Bartla m.bartel@pzszach.org.pl wysyłając załącznik nr 1.

Termin składania wniosków: 09.11.2015.

Ostateczna interpretacja leży w gestii wiceprezesa ds. sportu powszechnego
 
SPOTKANIE W KÓRNIKU
Data utworzenia: 2015-10-27 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 875
W dniu 19 października w Kórniku odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Szachowego z Herbertem Bastianem, prezydentem Niemieckiej Federacji Szachowej, któremu towarzyszył Michael Negele, historyk szachów i autor wielu publikacji w tym zakresie. W gronie gospodarzy wystąpili: Włodzimierz Schmidt, Wiceprezes ds Sportowych, Tomasz Lissowski, Przewodniczący Komisji Historycznej, Janusz Woda, były prezes PZSzach oraz Piotr Murdzia, sekretarz generalny PZSzach.
Spotkanie posłużyło do nawiązania dobrych relacji z federacją niemiecką i wypracowaniu wspólnych projektów na najbliższą przyszłość.

Kórnik to nie przypadkowa miejscowość na mapie naszych gości, których pasją jest historia szachów. Biblioteka Kórnicka oferuje badaczom literatury ogromne zasoby, w tym również związane z szachami, niedostępne nigdzie indziej na świecie.


od lewej: Michael Negele i Włodzimierz Schmidt


Piotr Murdzia i Herbert Bastian


od lewej: Piotr Murdzia, Herbert Bastian, Janusz Woda, Tomasz Lissowski, Włodzimierz Schmidt
 
znalezionych: 745 na 75 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Aktualnie online 4 gości