00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

AKADEMIA - NOWI SŁUCHACZE
Data utworzenia: 2015-03-24 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 2616
 Po Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10, które zostały rozegrane w Jastrzębiej Górze, oraz Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18, które zakończyły się wczoraj w Karpaczu, zamieszczamy aktualną listę słuchaczy Młodzieżowej Akademii Szachowej. Wszystkim powołanym na rok 2015 gratulujemy!

 >>> Aktualna lista słuchaczy
 
MP BLITZ - KOMUNIKAT, REGULAMINY
Data utworzenia: 2015-03-17 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 6235
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem organizacyjnym Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych, które odbędą się w dniach 20-21 czerwca w Lublinie.
Organizatorem na zlecenie jest Lubelski Klub Szachowy a dyrektorem Zbigniew Pyda.

Uwaga: Zmianie uległa sala gry. Mistrzostwa odbędą się w 
Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie ul. Spokojna 9.


Regulaminy:
DMPK w Szachach Błyskawicznych >>>  
DMP w Szachach Błyskawicznych   >>>  
IMPK w Szachach Błyskawicznych  >>>  
IMP w Szachach Błyskawicznych    >>>  
 
SYMULTANA Z ARCYMISTRZEM
Data utworzenia: 2015-03-16 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 409
Szanowni Państwo,

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 17 marca 2015 r., godz. 17.00 do Zamku Żupnego na spotkanie „Zagraj z Mistrzem”. Każdy z przybyłych gości (znający zasady gry), będzie miał możliwość zmierzenia się w symultanie szachowej z młodym polskim arcymistrzem szachowym Janem-Krzysztofem Dudą. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu comiesięcznych „Spotkań z Mistrzem” - towarzyszących wystawie „Sport w Wieliczce XIX-XXI w.”. To ostatnia szansa na spotkanie ze znanym wielickim sportowcem! Wstęp wolny!Spotkanie „Zagraj z Mistrzem” rozpoczyna finisaż wystawy „Sport w Wieliczce XIX-XXI w.” (czynna do 31 marca 2015 r.). Podczas dwóch ostatnich tygodni marca będzie można zobaczyć zgromadzone tam medale, puchary, zdjęcia, sprzęt i stroje sportowe dokumentujące indywidualne i zespołowe sukcesy wielickich sportowców oraz miejscowych klubów i organizacji sportowych. Dodatkowo tylko w dniach od 17 do 31 marca na ekspozycji zaprezentowane zostaną najnowsze „trofea” zdobyte przez Jana Krzysztofa Dudę w grudniu 2014 r. podczas szachowych Mistrzostw Europy rozgrywanych we Wrocławiu - złoty medal w szachach szybkich i srebrny medal w szachach błyskawicznych.

Jan-Krzysztof Duda – zawodnik klubu MKS MOS Wieliczka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Arcymistrz szachowy (2013), Kadra Polski Mężczyzn, najmłodszy olimpijczyk (Norwegia 2014), brązowy medalista Mistrzostw Polski Mężczyzn (2014), mistrz Świata Juniorów do lat 10 (2008), mistrz Europy Juniorów (2012), Mistrz Europy Mężczyzn w szachach szybkich (2014), Wicemistrz Europy Mężczyzn w szachach błyskawicznych (2014), 14-krotny mistrz Polski Juniorów w szachach klasycznych, szybkich i
błyskawicznych.
www.muzeum.wieliczka.pl

Zgłoszenia: 12 289 16 14

Patronat medialny: TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków


 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
FRYDEK-MISTEK - ZAPROSZENIE
Data utworzenia: 2015-03-11 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1778
Organizatorzy Festiwalu Szachowego we Frydek-Mistek (Czechy) zapraszają w dniach 31.03-06.04. wszystkich chętnych, szczgólnie młodych szachistów oraz zawodników zainteresowanych możliwością walki o tytuł IM, do udziału w zawodach. Z informacji przekazanych przez Organizatora koszty udziału nie są wysokie.

Szczegóły znajdą Państwo pod poniższymi adresami:

>>> strona zawodów

>>> lista uczestników

W razie zainteresoania prosimy kontaktować się bezpośrednio z Organizatorami >>> Komunikat 
 
KONKURS PZSZACH ORAZ
Data utworzenia: 2015-03-10 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 2928

Polski Związek Szachowy wspólnie z redakcją czasopisma szachowego "Mat" pragnie bardzo serdecznie zaprosić wszystkich pasjonatów Królewskiej Gry do wzięcia udziału w konkursie na szachowe zdjęcie roku z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego.

I nagroda wynosi - 1000,00 zł

Regulamin konkursu dostępny tutaj.


ZAPRASZAMY DO NADSYŁANIA PRAC!


Kliknij na zdjęcie i przejdź do oglądania nadesłanych prac.
 
REHABILITACJA PRZEZ SZACHY - RELACJA ZE SPOTKANIA
Data utworzenia: 2015-03-06 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1244
6 marca w siedzibie Polskiego Związku Szachowego odbyło się spotkanie z dyrektorami warszawskich szkół przyszpitalnych dotyczące projektu rehabilitacja przez szachy. W spotkaniu, w którym uczestniczyli m.in. Tomasz Delega - Prezes PZSzach oraz Krystyna Kozak - Naczelnik wydziału w Biurze Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, omówiono kompleksowo model współpracy oraz efektywne sposoby wdrażania projektu.Na zdjęciu Tomasz Delega


Na zdjęciu: p. Krystyna Kozak

Aby obejrzeć całą galerię kliknij TUTAJ.


 
KONFERENCJA METODYCZNO-SZKOLENIOWA W PUŁAWACH
Data utworzenia: 2015-03-06 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 1372
W dniach 20-22 luty 2015 roku, w hotelu Olimpic w Puławach gościliśmy koordynatorów Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", metodyków, działaczy i trenerów szachowych, autorów książek do nauki gry w szachy.

W ciągu trzech dni uczestnicy konferencji mieli okazje do zweryfikowania własnych koncepcji pracy z dziećmi nad szachami.Pani Lidia Korpak (WCIES) opowiedziała o początkach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, Pan Jan Przewoźnik przybliżył ważne aspekty psychologii w szachach, zwrócił uwagę na schematy myślenia szachistów.

Stronę nauczyciela gry w szachy w szkole w ramach projektu reprezentowała nauczycielka nauczania zintegrowanego Pani Jolanta Dados, która pracuje z dziećmi z klas pierwszych już drugi rok. Pani Jolanta przedstawiła swoje sposoby pracy z dziećmi i swoje pierwsze sukcesy w turniejach szachowych.

Pan Robert Korpalski mówił o swoim interaktywnym podręczniku nauki gry w szachy, który stale jest ulepszany, Pan Czesław Spisak mówił o swoich sposobach nauczania, które zamieścił w podręcznikach : „Zagrajmy w szachy: pierwsze kroki” (2007), „Szachy: Kurs podstawowy” (2011), Szachy: Kurs na IV kategorię”; Adrianna i Urszula Staniszewskie – autorski „baśniowego” podręcznika do nauki gry w szachy „Szachy nauka gry dla dzieci” mówiły o trudnościach przy pisaniu, przeszkodach natury językowej i graficznej, które szczęśliwie usunęły, czego wynikiem jest podręcznik, którego nakłady już są wyczerpane.

Uwzględniając wnioski ewaluacyjne po szkoleniach nauczycieli uczestnicy wypracowali propozycję nowego programu przygotowania nauczycieli, który będziemy wdrażać już od najbliższych kursów.

Po wysłuchaniu wykładów specjalistów, trenerów i nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem doszliśmy do następujących wniosków: Ogólnopolski Program „Edukacja przez Szachy w Szkole” kreuje ogromną przestrzeń dla nauczycieli w prowadzeniu zajęć – wielu z nich ma bardzo oryginalne pomysły na ciekawe lekcje szachowe, które mogą stanowić dla dzieci i młodzieży atrakcyjną inicjatywę dla gier komputerowych.

Spotkanie okazało się bardzo potrzebne i owocne, zintegrowało i utworzyło grono osób mocno zaangażowanych w projekt.Zapraszamy do zapoznania się z galerią z konferencji.
 
KURS DLA NAUCZYCIELI W ZAMOŚCIU
Data utworzenia: 2015-03-06 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 1185
W dniu 8 marca zakończył się pierwszy z trzech zjazdów w ramach organizowanego w Zamościu kursu dla nauczycieli w ramach Projektu Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Kurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu przy ul. Lwowskiej 15. Dodatkową atrakcją dla uczestników był dwugodzinny wykład na temat historii szachów zorganizowany w Zamojskim Centrum Wystawowym Szachy Świata.Kolejne zjazdy odbędą się w dniach:

II zjazd (13-15 marca 2015)

III zjazd (20-22 marca 2015)

Uczestnictwo:

W kursie mogą wziąć udział nauczyciele na podstawie delegacji ze szkoły, w której aktualnie pracują oraz nauczyciele pozostający bez zatrudnienia, posiadający uprawnienia pedagogiczne (wymagana kserokopia uprawnień) po uiszczeniu opłaty za kurs.

Opłatę za kurs należy uiścić przelewem na konto Polskiego Związku Szachowego
34 1060 0076 0000 3200 0071 8184
Bank BPH S.A.
do 6 marca 2015. Tytuł przelewu: „kurs dla nauczycieli - Zamość”.

Opłata za cały kurs wynosi 450 zł (w tym materiały szkoleniowe dla kursantów). Osoby legitymujące się minimum II kategorią szachową (Centralny Rejestr PZSzach lub wpis
w legitymacji szachowej) mogą być zwolnione z części szachowej i w takim przypadku opłata za kurs wynosi dla nich 250 zł (w tym materiały szkoleniowe).

Zgłoszenia: Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres e-mail: gorabarb@gmail.com w terminie do 5 marca 2015.

Uwagi końcowe: Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.

Kontakt: Krzysztof Góra tel. 533 98 66 57

Szczegółowy program konferencji do zobaczenia tutaj.

 
KURS INSTRUKTORSKI W PUŁAWACH - FOTORELACJA
Data utworzenia: 2015-03-03 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 1230
W dniach 15-20 luty, w Puławach, w Hotelu Olimpic odbył się kurs instruktorski na Instruktora Szachowego.

Zorganizowany przez Polski Związek Szachowy kurs zgromadził 20 uczestników.

Zajęcia dla przybyłych osób poprowadzili: Piotr Murdzia, Kamila Klimaszewska, Krzysztof Góra, Kamila Kałużna, Andrzej Czochra oraz Zbigniew Pyda.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi galeriami autorstwa Pani Barbary Góry oraz Pana Piotra Opolskiego.
 
KURS INSTRUKTORSKI, WROCŁAW, 16-19.07.2015
Data utworzenia: 2015-02-26 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 6230
Szanowni Państwo,

Opublikowaliśmy komunikat kursu na instruktora szachowego PZSzach, który odbędzie się w dniach 16-19.07.2015 roku we Wrocławiu. Skład prelegentów zostanie podany najpóźniej na 2 miesiące przed kursem.

Szczegóły znajdują się w załączonym komunikacie >>>


 
znalezionych: 745 na 75 stronach
<<< poprzednia -   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna >>>
Aktualnie online 5 gości