00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

KURS INSTRUKTORSKI, MIĘDZYZDROJE, 2-10.05.2015
Data utworzenia: 2014-12-29 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 6423

Szanowni Państwo,

Opublikowaliśmy komunikat kursu na instruktora szachowego PZSzach, który odbędzie się w dniach 2-10.05.2015 roku w Międzyzdrojach.

Szczegóły znajdują się w załączonym komunikacie >>>

 
NAGRODA DLA KLAUDII KULON
Data utworzenia: 2014-12-22 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 817
Od kilku lat Firma Dr Irena Eris przy współpracy z Polskim Związkiem Szachowym patronuje projektowi honorowania nowych polskich arcymistrzyń poprzez wręczanie im atrakcyjnych nagród w postaci vouchera na pobyt w jednym z hoteli SPA należącym do Dr Irena Eris.
Jest nam miło poinformować, że kolejna nagroda trafiła do rąk Klaudii Kulon, której tytuł Arcymistrzyni został nadany podczas ostatniego zebrania zarządu FIDE w Sochi (7-11.11.2014).

Poniżej fotografie z uroczystości wręczenia nagrody, która miała miejsce 19 grudnia br. we Wrocławiu przy okazji zakończenia Memoriału Krystyny Hołuj-Radzikowskiej.


Klaudia Kulon odbiera nagrodę. W tle uczestniczki Memoriału K. Hołuj-Radzikowskiej.


Od lewej: Andrzej Dadełło, Hanna Ereńska-Barlo, Klaudia Kulon, Karina Szczepkowska-Horowska, Lilit Mkrtchian.
Autorem fotografii jest p. Wojciech Zawadzki.
 
ODBIÓR CERTYFIKATÓW ZA KURSY W SUWAŁKACH
Data utworzenia: 2014-12-16 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 743
Szanowni Państwo,

Do biura PZSzach docierają informacje, że nie do wszystkich uczestników kursów instruktorskich
organizowanych w ostatnich latach w Suwałkach dotarły certyfikaty ich ukończenia. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zobowiązujemy się do niezwłocznego uregulowania sprawy po otrzymaniu zgłoszenia o tym fakcie, które prosimy kierować na adres biura PZSzach: biuro@pzszach.org.pl
 
ZAPROSZENIE DO GUBEN
Data utworzenia: 2014-12-16 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 2228
Otrzymaliśmy zaproszenie na noworoczny turniej w Guben (2-6 styczeń 2015). Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem turnieju. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zawodach prosimy o kontaktowanie się z głównym organizatorem svchemieguben.fzs.i@gmail.com
 
EUGENIUSZ IWANOW NAGRODZONY
Data utworzenia: 2014-12-16 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 1221
Miło nam poinformować, iż w dniu 14 grudnia, w Częstochowie, Pan Eugeniusz Iwanow, wieloletni działacz oraz kompozytor szachowy otrzymał Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego. Przekazania nagrody dokonali Prezes Śląskiego Związku Szachowego Pan Paweł Więcek wraz z Panią Elżbietą Pyrkosz.
 

Oprócz wymienionej odznaki, Pan Eugeniusz za wieloletni wkład z propagowanie i rozwój szachów otrzymał również pamiątkową statuetkę, kwiaty oraz książkę "Królowe 64 pól" autorstwa Jacka Gajewskiego i Jerzego Konikowskiego.Uroczystość odbyła się podczas rozgrywanej tego dnia w Częstochowie Wojewódzkiej Ligi Seniorów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!     
 
ZAPROSZENIE DO BARDEJOWA
Data utworzenia: 2014-12-15 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 2059
Otrzmalismy zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Openie w Bardejowie na Słowacji (26.12.2014 - 1.1.2015). Szczegóły dotyczące turnieju znajdą Państwo w załączonym komunikacie. Zawodnicy z tytułem GM lub IM mogą liczyć na darmowy pobyt z pełnym wyżywieniem. Zainteresowani zawodnicy mogą się zgłaszać i kierować swoje pytania do p. Jany Jencopalovej jencopalova.jana@gmail.com

Czytaj komunikat >>>

 
SZACHY ŚWIATA
Data utworzenia: 2014-12-11 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 674
Mamy przyjemność poinformować, iż kilku dnia temu otwarto w Zamościu jedyne w Polsce miejsce gdzie można oglądać szachy z różnych zakątków świata.Ekspozycja stała, można zwiedzać każdego dnia miesiąca. Przeszło 230 kompletów szachów.Zapraszamy do Zamościa i odwiedzenia Zamojskiego Centrum Wystawowego Szachy świata.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.zcwszachyswiata.pl
 
 
KURS INSTRUKTORSKI, JASTRZĘBIA GÓRA, 1-7.02.2015
Data utworzenia: 2014-12-08 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 3579
Szanowni Państwo,

Opublikowaliśmy komunikat kursu na instruktora szachowego PZSzach, który odbędzie się w dniach 1-7.02.2015 roku w Jastrzębiej Górze.
Uwaga: Przedłużono termin zgłoszeń do 22 stycznia 2015r.
Szczegóły znajdują się w załączonym komunikacie >>>

 
KOMUNIKAT DLA ORGANIZATORÓW I SĘDZIÓW
Data utworzenia: 2014-12-03 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 7906
Mielec, 01.12.2014 r.

Komunikat dla organizatorów międzynarodowych turniejów szachowych i sędziów.

PZSzach pragnie poinformować Organizatorów międzynarodowych turniejów szachowych i sędziów o obowiązującym przez FIDE, od dnia 01 listopada 2014 roku, „Regulaminu dotyczącego Rejestracji i Licencji Zawodników”.
Wszyscy zawodnicy zagraniczni startujący w turniejach organizowanych w Polsce powinni posiadać ID FIDE w przeciwnym razie Organizator powinien pobrać od zawodnika zagranicznego nie zarejestrowanego w FIDE 60 Euro. Jeśli tego nie dokona, turniej nie zostanie przesłany do oceny rankingowej FIDE, zgodnie z nw. Regulaminem.

Regulamin dotyczący Rejestracji i Licencji Zawodników.


1. Wszystkie Narodowe Związki Szachowe (NZS) mają obowiązek rejestrowania swoich zawodników w FIDE. Regulamin FIDE dotyczący Rejestracji i Transferów powinien być przestrzegany.
1.1. Wszyscy zawodnicy, którzy otrzymali numer FIDE ID (FIN) przed 1. lipca 2013 r. zostaną rozpatrzeni jako zarejestrowani i posiadający licencję.
2. NZS (lub FIDE) będzie oczekiwać FIN jeżeli zawodnik nie ma go w czasie rejestracji. NZS zarejestruje zawodnika dostarczając informacje zawierające: imię i nazwisko, płeć, miejsce i datę urodzenia, obywatelstwo i kontaktowy adres e-mail. Nie jest obowiązkowe zdjęcie lub numer dokumentu takiego jak np. paszport. Na liście rankingowej FIDE będą uwzględnione informacje dotyczące nazwiska, płci i roku urodzenia.
3. Zawodnik, który rejestruje się, aby uczestniczyć w dowolnym rankingowym turnieju FIDE ma obowiązek dostarczenia swojego FIN. Jeżeli zawodnik nie ma FIN, wtedy organizator turnieju musi wybrać jedną z opcji poniżej:
3.1. Zażądać od NZS organizatora zarejestrowania zawodnika i dostarczenia numeru FIN pod flagę NZS organizatora. FIN musi być dostarczony przed turniejem i jest konieczny do klasyfikacji rankingowej. FIDE będzie informować zawodnika o jego FIN poprzez adres e-mail.
3.2. Jeżeli zawodnik bez FIN zgłosi, lub dostarczy dowód na obywatelstwo, lub zamieszkanie w innym kraju niż organizator, wtedy zawodnik może być dopuszczony do gry wyłącznie, gdy:
3.2.1. zarejestruje się poprzez swój odpowiedni NZS, lub
3.2.2. nabędzie tymczasową licencję pod flagą FIDE.
4. Jeżeli FIN został uzyskany zgodnie z art. 3.2.2. to zawodnik powinien dostarczyć informacje wymagane w art. 2. i zapłacić €60 bezpośrednio do FIDE, lub poprzez organizatora. FIDE lub organizator powinny wydać FIN I tymczasową licencję pod flagą FIDE noszące informacje z art. 2.
4.1. Tymczasowa licencja wygasa 30 czerwca następnego roku od wydania. Przed dniem 1 lipca, licencja musi być odnowiona z zapłatą €60 do FIDE bez dalszych powiadomień od FIDE, brak dokonania tego jest równoznaczny z anulowaniem licencji.
5. Raport turniejowy nie będzie uwzględniany w klasyfikacji rankibgowej, jeżeli są zawodnicy bez prawidłowego FIN. Osoby zajmujące się rankingami w każdej federacji powinny zapewnić, że wszyscy zawodnicy mają prawidłowy FIN zanim turniej zostanie wysłany do oceny rankingowej FIDE.
6. Kiedykolwiek NZS usunie, a następnie powrotnie doda zawodnika do listy, NZS powinien zapłacić FIDE opłatę wynoszącą €25.

Przewodniczący KEKiR PZSzach
/-/ Zenon Chojnicki
 
JAN-KRZYSZTOF DUDA WŚRÓD ASÓW
Data utworzenia: 2014-12-02 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 2451
Miło jest nam poinformować, iż w zakończonym plebiscycie Dziennika Polskiego na "10 Asów Małopolski" w gronie laureatów znalazł się również szachista Jan-Krzysztof Duda. Młody Arcymistrz z Wieliczki zajął 8 miesjce i co ważne podkreślenia uzyskał najwięcej głosów wśród przedstawicieli sportów nieolimpijskich.Uroczysta Gala odbyła się w Krakowie, w Hoteu Galaxy w dniu 18 grudnia. Pamiątkową statuetkę Janowi wręczył Pan Jacek Krupa Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z Panią Małgorzatą Ceterą-Bulką Prezes Polskapresse Oddział Prasa Krakowska.


 
Pełna lista laureatów plebiscytu:

1. KAMIL STOCH (skoki narciarskie)
2. JUSTYNA KOWALCZYK (biegi narciarskie)
3. AGNIESZKA RADWAŃSKA (tenis)
4. RAFAŁ MAJKA (kolarstwo)
5. KONRAD NIEDŹWIEDZKI (łyżwiarstwo szybkie)
6. RAFAŁ SONIK (rajdy terenowe)
7. KATARZYNA KŁYS (judo)
8. JAN KRZYSZTOF DUDA (szachy)
9. ANNA LISOWSKA (karate kyokushin)
10. PIOTR OGRODNIK, PIOTR PETRYLA, GRZEGORZ BANASZCZYK (żeglarstwo)
 
znalezionych: 745 na 75 stronach
<<< poprzednia -   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   - następna >>>
Aktualnie online 4 gości